Kompetencja - Innowacje

Innowacje - kompetencja która zmienia świat

Innowacyjność to wdrażanie nowych produktów, metod czy usług albo udoskonalanie istniejących. Innowacyjność to nie magia i nie trzeba się z nią urodzić. To umiejętność. Znajomość metod i procesów, których można się nauczyć! Sprawdź, jak wypracować innowacyjne podejście w organizacji.

innowacje w przedsiębiorstwie
Innowacje w firmie

Innowacyjność w organizacji

Innowacyjność w firmie to wytwarzanie nowych albo ulepszanie już istniejących materiałów, urządzeń, produktów, procesów czy metod.

Przez wiele lat innowacje były postrzegane głównie, w kontekście technicznym i technologicznym. Aktualnie mówimy też o innowacjach w takich dziedzinach jak marketing, zarządzanie, organizacja i procesy.

Innowacyjność jest pojęciem odmienianym przez wszystkie przypadki. Informacja o tym, że firma jest innowacyjna, że wprowadzamy “innowacje w biznesie” albo taki jest nasz produkt, usługa czy podejście to hasło chętnie powtarzane i w komunikacji, ogłoszeniach o pracę i strategii firmy. 

Jednak, aby organizacja i jej produkty czy usługi były innowacyjne, potrzebni są pracownicy, innowatorzy, którzy będą je wprowadzać w życie.

0 %

pracowników chce się rozwijać i uczyć nowych kompetencji

0 %

pracowników uważa, że pracodawca, który umożliwia rozwój kompetencji jest atrakcyjniejszy

0 %

pracowników wybiera do rozwoju kompetencje miękkie

Korzyści z opanowania kompetencji innowacji

Dlaczego warto wdrażać innowacje w przedsiębiorstwie?

Tworzenie innowacji to wymagający proces, który wymaga opanowania pewnych cech, zachowań i umiejętności.

Jakie kompetencje powinna rozwijać Twoja organizacja?

Przygotowaliśmy dla Ciebie test, który pomoże Ci dowiedzieć się jakie kompetencje powinna rozwijać Twoja organizacja. Wystarczy, że odpowiesz na kilka pytań.

Jak rozwijać umiejętność innowacji w firmie?

W jaki sposób efektywnie rozwijać umiejętność innowacyjności w firmie?

Jak skutecznie uczyć się innowacyjnej postawy podczas pracy? Opanowując umiejętności potrzebne do codziennej, innowacyjnej pracy.

Umiejętności sprzyjające innowacyjności w dużej mierze są umiejętnościami, z których korzystamy na co dzień. Przejawiają się w naszych zachowaniach, postawach i podejściu do problemu.  Takie zmiany najlepiej wdrażać krok po kroku, małymi krokami, bez drastycznych zmian w życiu. W taki sposób uczymy innowacji w Mindo.

Platforma do rozwoju kompetencji miękkich, w tym także kompetencji innowacyjności bazuje na koncepcie microlearningu, czyli przyswajania wiedzy w niewielkich porcjach, które w dodatku nie zajmuje dużo czasu.

platforma mindo - rozwijaj innowacyjność w firmie

Jak rozwiniesz umiejętność innowacyjności w przedsiębiorstwie na platformie Mindo?

Każda kompetencja (np. Innowacja) składa się z zestawu nawyków. Dla kompetencji “INNOWACJA” dostępnych jest 5 nawyków. Nawyki pomagają opanować i utrwalać wiedzę o innowacyjności. Poniżej zobaczysz, jakie nawyki można rozwijać na platformie do nauki kompetencji miękkich Mindo w ramach kompetencji “INNOWACJA”.

Każda kompetencja na platformie, aby uprościć pracę i proces zdobywania umiejętności jest zbudowana w identyczny sposób:

 🟦 Kompetencja –> 🔵 Nawyki –> 🔷 Impulsy 

🟦 Kompetencja:
INNOWACJE
Platforma Mindo pozwala uczyć się innowacyjności w przystępny sposób.

Każdy z wymienionych impulsów to konkretna technika możliwa do zastosowania od razu po jej poznaniu.

Impulsy są przygotowane tak, aby efektywnie przyswoić wiedzę i szybko móc wdrożyć ją w życie.

Budowa Impulsu:

 • Wprowadzenie
 • Wdrożenie danej techniki krok po kroku 
 • Wskazówki, jak działać w obszarze pracy zdalnej oraz roli managera w procesie przyswajania techniki
 • Test wiedzy sprawdzający opanowanie Impulsu
 • Feedback przydatności Impulsu

Żeby dobrze opanować impuls, potrzebne jest zbudowanie nawyk przez regularne powtarzanie i korzystanie z danej techniki na co dzień.

Materiały , które pomagają przyswoić wiedzę

Platforma bazuje na koncepcie microlearningu. Wiedza i nauka nowych kompetencji jest rozbijana na niewielkie części materiału, które są łatwe do przyswojenia.

Praca nad opanowaniem kompetencji innowacyjności w firmie zajmuje około 15 minut w tygodniu, a zmiany w są widoczne już od pierwszego dnia.

Naukę technik, czyli Impulsów wspierają krótkie materiały video.

Sprawdź, jakie kompetencje warto rozwijać w Twojej organizacji!

Co daje organizacji dobrze rozwinięta kompetencja innowacji?

Po co rozwijać innowacyjność wśród pracowników organizacji?

Innowacje w przedsiębiorstwie - rozwijaj kompetencje pracowników
Innowacyjne zespoły

Dobrze rozwinięta kompetencja innowacyjności wśród pracowników wpływa na innowacyjność całych zespołów. Takie zespoły tworzą innowacje w przedsiębiorstwie, które mogą usprawniać jego działanie oraz tworzyć produkty i usługi bardziej przydatne dla klientów. Innowacyjności można się nauczyć. Potrzebne są do tego jednak odpowiednie warunki, które pomoże stworzyć platforma Mindo.

Innowacje dla Klientów

Umiejętność “innowacyjności” jest potrzebna do tworzenia innowacji odpowiadających na potrzeby Klientów. Zespół, który oponował i rozwinął tę kompetencję, może tworzyć innowacje w biznesie i dostarczać rozwiązania dopasowane do Klientów, co wpływa na ich zadowolenie.

kompetencja innowacje - innowacyjny biznes dla klientów
zadowolenie pracowników - rozwijaj kompetencje pracowników
Zadowolenie pracowników

Badanie Kompetencje organizacji i pracowników” pokazało, że pracodawca, który daje możliwość rozwoju kompetencji, jest postrzegany jako atrakcyjniejszy. Uważa tak 76% pracowników. Jaki kompetencji chcą się uczyć pracownicy? 70% z nich wybiera do rozwoju kompetencje miękkie, wśród których znajduje się też “Innowacyjność”.

Rozwijaj kompetencję "Innowacje" i mierz zaangażowanie pracowników na platformie Mindo

Tomasz Pietrzak
Tomasz Pietrzak

Jestem co-founderem w Mindo. Bardzo chętnie porozmawiam z Tobą o wyzwaniach z którymi mierzy się Twoja organizacja.

Referencje

Cały program/koncepcja jest niezwykle ciekawa i potrzebna. W dobie pracy zdalnej, firmy potrzebują sposobów na angażujące, interaktywne, być może nawet z wątkami grywalizacji sposoby na budowanie kultury organizacyjnej, trzymanie ręki na pulsie firmowych wartości i wzmacnianie pożądanych postaw. Interaktywny micro-learning zdecydowanie wychodzi naprzeciw tym potrzebom.

Wybierz zestaw kompetencji do rozwoju w organizacji
Jakie kompetencje chcesz rozwijać w firmie?

Jakie kompetencje chcesz rozwijać w Twojej organizacji? Nasze doświadczenie we współpracy z firmami pokazuje, że wybrane cele i kierunki rozwoju organizacji wiążą się z rozwojem określonych grup kompetencji.

Jakich? Aby ułatwić Ci wybór potrzebnych do rozwoju kompetencji organizacji umiejętności, pogrupowaliśmy je w zestawy.

Zestaw 1
Nowe pomysły
 • Innowacje
 • Podejmowanie decyzji
 • Krytyczne myślenie
Zestaw 2
Lepsze relacje z Klientem
 • Współpraca
 • Nastawienie na Klienta
 • Odpowiedzialność
Zestaw 3
Zgrany zespół
 • Zaufanie
 • Odpowiedzialność
 • Współpraca
klienci
Zobacz, które organizacje zaufały Mindo
logo-bluerank
logo-kiss-digital
Buduj i rozwijaj kompetencje miękkie w organizacji
Zobacz wszystkie kompetencje, które możesz rozwijać na platformie Mindo

Cały czas zwiększamy bazę kompetencji miękkich do rozwoju na platformie. Na podstawie badań stworzyliśmy programy rozwoju 13  kompetencji miękkich istotnych dla organizacji, z których możesz zacząć korzystać w każdej chwili. Zobacz, jakie kompetencje możesz rozwijać na platformie Mindo już dzisiaj.

UMÓW DEMO
Rozwijaj kompetencję "Innowacje" w Twojej firmie!
Tomasz Pietrzak
Tomasz Pietrzak

Jestem co-founderem platformy Mindo. Moim celem jest uczestniczenie w każdej rozmowie z klientem, bo wierzę że ta wiedza pozwoli nam budować coraz lepszy produkt dla Ciebie.

Porozmawiajmy, jeśli:

 • chcesz dowiedzieć się, jak możesz rozwinąć kompetencję innowacyjności w swojej firmie z Mindo,
 • chcesz poznać ofertę platformy,
 • chcesz przetestować bezpłatnie platformę do rozwoju kompetencji.

Agenda spotkania:

 • omówimy główne założenia działania platformy Mindo. Porozmawiamy o dostępnych do rozwoju kompetencjach oraz działaniu algorytmu platformy,
 • pokażemy platformę na żywo. Omówimy wybrną kompetencję i dostępne impulsy,
 • Sesja Q&A.
Skontaktuj się z nami
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Mindo Sp. z o.o. w celu otrzymywania na podany adres poczty elektronicznej informacji handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Mindo Sp. z o.o. oraz na używanie automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego prowadzonego pocztą elektroniczną.
Przewiń do góry